OTVORITEV LIKOVNE RAZSTAVE 12. MALE LIKOVNE KOLONIJE HALOZE

V torek, 11. 6. 2024, je v avli osnovne šole Videm potekala otvoritev likovne razstave haloške male likovne kolonije. Letošnja likovna kolonija je bila že dvanajsta po vrsti, katere se je zanimivo udeležilo prav tako dvanajst osnovnih šol. Sodelujoče šole na 12. mali likovni koloniji Haloze so bile: OŠ Videm s podružnico Leskovec, OŠ Podlehnik, OŠ Majšperk, OŠ Destrnik, OŠ Cirkulane-Zavrč, OŠ Kidričevo, OŠ Markovci, OŠ Juršinci, OŠ Olge Meglič in OŠ Gorišnica, ki se je  kolonije udeležila prvič.

Prireditev, ki je med drugim ena od številnih drugih v sklopu obeleževanja praznika občine Videm, je z občutenim nastopom na flavti odprla mlada glasbenica in naša učenka Lara Šori. Glasbenemu nastopu so sledili pozdravni nagovor likovnega pedagoga Marka Kunčnika, mentorja male likovne kolonije,  ter nagovora mag. Roberta Murka, ravnatelja OŠ Videm in Braneta Kolednika, župana občine Videm. Po nagovorih je sledila podelitev priznanj udeležencem in mentorjem, ki so sodelovali na letošnji mali likovni koloniji Haloze. Mentorji smo s ponosom občudovali dela naših učencev in si skupaj zadali cilje za naslednja skupna ustvarjanja.

Marko Kunčnik, mentor male likovne kolonije Haloze

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost