Prehrana

PREHRANA V ŠOLI

Prehrano v šoli ureja Zakon o šolski prehrani v povezavi z Zakonom o uveljavi pravic iz javnih sredstev. Skladno z Zakonom šola v času pouka organizira dopoldansko malico za vse učence, ki se nanjo prijavijo. Kot dodatno ponudbo šola lahko organizira kosilo in popoldansko malico. V okviru svojih zmožnosti vzgojno-izobraževalni zavodi zagotavljajo tudi dietne obroke. Vzgojno-izobraževalni zavodi pri organizaciji šolskih obrokov upoštevajo Smernice za prehranjevanje vzgojno-izobraževalnih zavodih, ki jih je sprejel Strokovni svet RS za splošno izobraževanje leta 2024.

Naša šola organizira malico za vse učence. Kot dodatno ponudbo, pa še šola organizira zajtrk, kosilo in popoldansko malico.

PRIJAVA/ODJAVA NA ŠOLSKO PREHRANO

Prijava učenca na šolsko prehrano poteka praviloma v mesecu juniju za naslednje šolsko leto oz. kadarkoli med šolskim letom.

Oddano prijavo na šolsko prehrano lahko starši kadarkoli prekličejo s pisno izjavo.

PRIJAVA UČENCA NA ŠOLSKO PREHRANO

ODJAVA UČENCA OD ŠOLSKE PREHRANE

Odjava posameznega obroka med šolskim letom (tudi če učenec prejema subvencionirano prehrano) poteka na spletni strani šole na tej povezavi ali po telefonu v tajništvo (02-761-94-10).

Pravočasno odjavljen obrok se šteje en delovni dan prej do 8. ure.

V primeru bolezni oz. izrednih okoliščin velja odjava tudi isti dan do 8. ure.

V kolikor posamezni obrok ni odjavljen pravočasno, se plača polna cena obroka, vključno s subvencijo.

DIETNA PREHRANA

Dietno prehrano lahko starši učencev uveljavljajo na podlagi potrdila osebnega zdravnika ali zdravnika specialista. Za vsako šolsko leto starši predložijo novo zdravniško potrdilo. Potrdilo se odda v tajništvu.

SUBVENCIONIRANJE ŠOLSKE PREHRANE

Subvencijo za prehrano lahko uveljavljajo starši ali skrbniki učencev pri pristojnem CSD, ki je zaradi socialnega položaja ne zmorejo plačati. Več informacij si lahko preberete tukaj.

CENIK ŠOLSKE PREHRANE ZA ŠOLSKO LETO 2024/25

Šolska prehrana (zajtrk, malica, kosilo, popoldanska malica) se obračunava in plačuje po ceniku, ki ga potrdi Svet šole. Uporabniki so dolžni plačevati šolsko prehrano v rokih, navedenih na položnicah oz. obvestilih.

V kolikor uporabniki niso plačali stroškov za šolsko prehrano do roka zapadlosti računa, se vroči staršem opomin. Šola za dolžnike, ki po dveh opominih ne plačajo prehrane in nastalih stroškov pošiljanja opominov, sproži nadaljnji postopek izterjave.

Za reševanje morebitnih nesporazumov pri obračunavanju števila in višine plačila je pristojna računovodska služba.

Viri:

– Zakon o osnovni šoli. Ur.l.RS.št.81/2006:8662

– Zakon o šolski prehrani.Ur.l.RS.št.43/2010:6117

– Poličnik, R. Zdrava prehrana v organiziranem šolskem sistemu. Pridobljeno s: http://solskilonec.si

Dostopnost